Monogāmija ir pretdabiska IV – pirmā ideālā pēcnācēju radīšanas stratēģija sievietei

Publicējis Dakteris, , X

Otrā un sarežģītākā daļa ir ierobežot viņa iespējas turpināt savus “iekarojumus”. Spēcīga sieviete izmanto dažādus līdzekļus viņa statusa apspiešanai līdz beta. Augstas kvalitātes sievietes par beta tēviņu nekonkurēs, bet zemas kvalitātes sievietes (protams, ģenētiski) šo tēviņu neinteresēs. Tādejādi draudi tiek samazināti līdz minimumam. Nedrīkst aizmirst, ka spēlē ir arī citi faktori, kā piemēram ģenētiskā daudzveidība. Tāpēc, kad šī “partija” izspēlēta, cikls var sākties no sākuma un sieviete meklē nākamo alfa tēviņu1.

Atceries to anekdoti, kas beidzās ar sievietes vārdiem, “Es aizeju no tevis, jo tu vairs neesi tas vīrietis, kuru es iemīlēju…” Lai arī cik skumīgi, šajā jokā ir liela daļa patiesības. Sieviete apprec mačo un jau no pirmajām kopdzīves dienām sāk apspiest šīs pašas īpašības, kas aizrāva viņu pašu. Agresīvais auto tiek nomainīts pret garlaicīgu ģimenes. Izlecošais apģērbs un matu griezums – pret solīdi neuzkrītošu. Savukārt skaļā uzvedība tiek pakāpeniski zāģēta, līdz paliek pāri “koka klucis” stūrītī.

Sievietes otrais uzdevums ir padarīt vīrieti nepievilcīgu citām

Tas arī ir noslēpums, kas iedzen daudzus vīriešus neizpratnē par daiļo dzimumu. Sieviete izveido savu “ideālo” vīrieti. Vai tad viņa ir laimīga? Nē! Viņa kļūst garlaicīgi, viņa sāk viņu izaicināt. Tā jau ir statusa pārbaude. Vīrietis jau ir pieradināts piekāpties un piekāpjas arī šo strīdu priekšā. Spēle ir zaudēta. Sieviete sāk uztvert viņu kā lupatu un sevis necienīgu. Cikls sākas no sākuma, sieviete meklē nākamo, tas nozīmē šķiršanos vai vēl sliktāk – sānsoļus. Varbūt arī ar kādu no taviem paziņām tā ir noticis? Varbūt tevi pašu? …teikšu godīgi, stāstu to no savas personīgās pieredzes. Labi, mani nepameta dēļ cita. Es šo to jau zināju. Taču darvu medus vietā dabūju gan. Turpini lasīt, es pastāstīšu kā es pavērsu spēli sev par labu.

Turpinājums sekos…

1 Christina M. Larson, Elizabeth G. Pillsworth, Martie G. Haselton “Ovulatory Shifts in Women’s Attractions to Primary Partners and Other Men: Further Evidence of the Importance of Primary Partner Sexual Attractiveness” PLoS One. 2012

Paldies, ka lasīji!
Dakteris

Iesaki arī draugiem!

12 lapaspuse

9 komentāri rakstam “Monogāmija ir pretdabiska IV – pirmā ideālā pēcnācēju radīšanas stratēģija sievietei”

  1. Lara Croft raksta:

    Teorijas ir izdomājuši cilvēki, kas spriež pēc savas personīgās pieredzes. Teorētiski zināt, ko vajag sievietēm vēl nenozīmē zināt, ko vajag tieši konkrēti man. Mūsdienu sabiedrībā šķiršanās gadījumā bērni pie mātēm var nepalikt, tā ka nav iemesla izdomāt visādas stratēģijas. Nav ko popularizēt uzskatu, ka vienīgā sievietes vēlēšanās ir nogrābt vīrieti un to apprecēt jeb privatizēt un visus vīriešus padarīt par mērkaķiem. Ja gribēsi dabūt dzīvesbiedru kopīgu mērķu īstenošanai un atbalstam – dabūsi, ja sāksi domāt, ka visas sievietes un vīrieši ir vienādi un stāv pretējo ierakumu pusē – visu mūžu maldīsies teorijās.

    • Dakteris raksta:

      Kamēr vien Tu esi pieskaitāma mūsu sugai, Homo Sapiens Sapiens tas ir, Tu esi pakļauta mūsu sugas uzvedības likumsakarībām. Lai arī cik skaļa, bļaušana neizmainīs zinātnisku faktu. Protams, sievietes protestēs. Es dodu spēcīgus instrumentus vīriešu rokās. Taču tās, kuras ir pārliecinātas par sevi, sapratīs, ka no tā tikai iegūs, jo rezultāts būs harmoniskas attiecības. Mūsu vēlmes ir dabiskas, tik tās jāpielāgo mūsdienu apstākļiem.
      p.s. Padomā, kam ir izdevīgi, ka tu par savu primāro mērķi uzskati dzīvesbiedra atrašanu u.t.t.?

      • Lara Croft raksta:

        Kam ir izdevīgi? Protams, ka man. Es jau gadus 13 dzīvoju harmoniskās attiecībās. Mans dzīves princips ir izrādījies pareizs – nomainot agresīvu alfa tēviņu uz mazāk agresīvu, bet inteliģentu, harmoniju attiecībās var sasniegt. Turklāt vīriešu pietiek, tāpēc nav vajadzības kādam skriet pakaļ un izpatikt. Nesen noskatījos brīnišķīgu filmu par tiem pašiem pērtiķiem. Kamēr galvenais alfa tēviņš bija bara līderis,tikmēr kopojās ar visām mātītēm un uzvedās agresīvi, viņu neinteresēja bērni,kamēr vienā jaukā dienā, cīnoties ar sāncensi, viņu nogrūda no koka un viņš salauza kāju. Tās bija viņa valdīšanas beigas, vairs nekādu mātīšu, bija palicis tikai viens pēcnācējs. Šis tēvs sāka pēkšņi rūpēties par savu vienīgo dēlu, visur viņu nesa uz muguras un sargāja.

        • Dakteris raksta:

          Paldies, ar abiem piemēriem tu no dažādiem viedokļiem pamatoji manis rakstīto un īstenībā arī raksta nākamajā daļā apskatīto!
          Tik runājot par bērniem, ņem vērā, ka tas nav ikviena dzīves piepildījums. Baktērijas var radīt pēcnācējus. Vai nebūtu muļķīgi, ja cilvēks – “radības kronis”, informācijas gadsimtā nebūtu spējīgs uz ko vairāk?

        • Lara Croft raksta:

          Es arī neesmu teikusi, ka manas dzīves piepildījums ir bērni, laulības un ņemšanās ap vīrieti, kur nu vēl viņa zāģēšana un slīpēšana. Ar to nodarbojas tās sievietes, kurām acīmredzot citu nav ko darīt. Dzīve ir gara un interesanta, vīrietis ir tikai lieliska piedeva, bet ne centrālais objekts :)

  2. Dakteris raksta:

    Lara, man prieks, ka mūsu domas šai jautājumā sakrīt.

  3. slepenais raksta:

    interesants raksts, žēl ka pēdējā laikā, reti iznāk kāds raksts

  4. Trinitija raksta:

    Burvīgs raksts! Esmu sajūsmā! Kur vēl precīzāk. Tagad saprotu vairāk savu interesi pret citiem vīriešiem, kaut arī man viss ir lieliski ar manējo (nedaru neko nelabu) :)