Divi vingrinājumi, lai vienmēr zinātu, ko teikt meitenei

Publicējis Dakters, , X
kā būt labākajam

Sieviete mīl ar ausīm. To zina visi, tāpēc vīrietim prasme runāt savaldzinot ir neaizstājama. Iedomājies, cik daudz vieglāk tev būtu uzsākt sarunu un iepazīties ar tikko sastaptu meiteni, ja zinātu, ka tev vienmēr būs ko teikt. Daži piedzimst ekstraverti un spēj “liet” neierobežoti. Pārējiem, kā man, ir iespēja šo prasmi attīstīt. Piedāvāju divus vingrinājumus, ar kuriem uztrenēsi savu runu, fantāziju un prasmi oriģināli izteikties.

“Bieži gadās, ka pazīšanās sākumā meitene ir atturīga un netur līdzi sarunā. Atbildes pat uz atvērtiem jautājumiem aprobežojas ar vienkāršu nepaplašinātu teikumu. Tas ir normāli, jo intravertam cilvēkam ir grūti iesaistīties aktīvā sarunā ar praktiski nepazīstamu cilvēku. Tavs uzdevums ir vest sarunu. Pakāpeniski pieaugs komforta līmenis jūsu starpā un meitene aizvien vairāk sāks iesaistīties sarunā.

Galvenais šķērslis tam ir neziņa, ko runāt ar cilvēku, kuru praktiski nepazīsti. Patiesība ir tāda, ka tas ir pat ļoti vienkārši. Cilvēks var runāt par tēmu, kurā viņam nav ne mazākas saprašanas, praktiski neierobežotu laiku. Piemēram, paskaties uz mūsu politiķiem. Atsevišķās situācijās “vārdu caureja” ir pat ļoti noderīga.

Šī ir attīstāma un arī citās dzīves jomās ļoti noderīga prasme. Tālāk aprakstīšu vingrinājumus runāšanas prasmes attīstīšanai. Lai arī ārkārtīgi vienkārši, tie attīsta radošumu, spēju domāt ārpus rāmjiem, prasmi veidot *tiltus* starp tēmām un veikli “žonglēt” ar vārdiem.

1. Elektriskais bubinātājs

Uzsāc sarunu ar meiteni

Šis termins nācis no viena aizvēsturiskas, latviešu humora seriāla “Pelikāns”. Vienā no ainiņām par elektrisko bubinātāju sauca auklā iesietu sarkano ķieģeli. Principā funkcionāli bezjēdzīga lieta un tai pat laikā tā ir un tai ir savas īpašības, par kurām var runāt. Tā arī ir vingrinājuma pamata ideja.

Vingrinājumu vislabāk izpildīt grupā, lai būtu klausītāji. Sliktākajā gadījumā var sākt arī patstāvīgi. Nepieciešams pulkstenis laika uzņemšanai. Taimeris ir visos telefonos. Un galvenais ir tēmas avots. Tas var būt tv, grāmata, žurnāls un jebkas cits ar tekstu par dažādām tēmām. Aprakstīšu pa soļiem piemēru ar TV.

1. Izslēdz TV skaņu un spaidi kanāla pogu, kamēr apnīk, tad ieslēdz skaņu. Noklausies divus/trīs teikumus un atkal izslēdz skaņu.

2. Uzņem laiku. Iesākumā pietiks ar minūti, tad pakāpeniski laiku pieaudzē līdz 10 min.

3. Uzreiz pēc teikuma noklausīšanās, turpini attīstīt tēmu. Dzirdētais visbiežāk būs, kas pilnīgi bezjēdzīgs un tev neko neizsakošs. Tieši šāda tēmas „sēkla” ir pati pateicīgākā treniņam. Turpini runāt līdz laiks būs iztecējis.

Vingrinājuma mērķis ir spēt plūstoši un ar izteiksmi, t.i. bez “ēēē…”, “mmm…” u.c. minstināšanās, runāt par brīvi izvēlētu tēmu desmit minūtes. Uzdevumu var sarežģīt, ja noliec sev priekšā spoguli. Vēl trakāk būs, ja sevis teikto ierakstīsi un pēc tam noklausīsies. Starp citu, šī ir brīnišķīga iespēja vienlaicīgi piestrādāt arī pie sava balss tembra.

12Nākamā lapaspuse