Ķermeņa apmatojums III daļa – “Bārdas, baķenes un ūsas”

Publicējis Lieliskais, , X
izskats

Sejas apmatojums var būt tavs klupšanas akmens, ja nepareizi izvēlēsies, ko ar to darīt. Tava seja ir pirmais, ko ierauga meitene, tevi satiekot un, cerams, pēdējais, ko redz aizmiegot. Tas, ko Tu dari ar savu seju, lielā mērā nosaka pirmo iespaidu, ko atstāj uz apkārtējiem. Neskatoties uz to, ka ir gadījumi, kad tieši ar stilīgas bārdiņas palīdzību var kompensēt kādu defektu, no “baikera” stiliņa labāk atteikties.

Sejas apmatojums ir plaša tēma un ļoti atkarīga no konteksta, tāpēc apskatīšu galveno un atbilstošāko mūsu kultūrai. Bārdas nereti tiek asociētas ar vīrišķību. Mainoties modei, bārdas dažādās formās un izpildījumos ir nākušas un atkal gājušas. Bārda vienlaicīgi var būt gan kā līdzeklis sava izskata uzlabošanai, gan sāpīgs klupšanas akmens. Galu galā šis apmatojums aizņem ievērojamu sejas daļu.

Runājot par situāciju šodien, 12.04.2014 gandrīz divpadsmitiem naktī, kad sēžu un rediģēju rakstu pirms publicēšanas, bārdas nav modē. Ja nav defektu, kurus ar šo dekoru vēlies noslēpt, no apmatojuma uz sejas labāk atteikties. Ja esi šeit iegriezies, noteikti aktīvi interesējies par sieviešu savaldzināšanu. Bārda var būt šķērslis šajā brīnišķīgajā nodarbē.

Psiholoģijas pētījumos noskaidrots, ka bārda ir ekvivalenta aizsegtai sejai. Šādam cilvēkam ir grūtāk uzticēties. Saproti kā pieejot meitenei uz ielas, tas varētu likt tev sprunguļus spieķos? Bez tam, sejas apmatojums liek vīrietim izskatīties vecākam, bet kā likums mūs velk uz jaunkundzēm, kam gadu par kādu drusciņu mazāk kā pašiem.

Ūsas izgāja no modes 80’ajos. Ja nu vienīgais centies slēpt kādu defektu, truša lūpu, ārkārtīgi plānu virslūpu vai tamlīdzīgi, no tā labāk atteikties. Tas varētu piestāvēt solīdiem kungiem pēc piecdesmit. Jaunam aktīvam čalim, tas īsti neiet.

Vēl varu iedomāties izņēmumu, puisi, kuram ir izteikti sievišķīgi sejas vaibsti. Šādā gadījumā nostrādās vecais filmu triks, kad ūsas sievišķīgu pārvērš vīrišķīgā.

Ir kāda sejas apmatojuma forma, kuru atbalstu, ja vīrietim tiešām piestāv. Ja gribi izcelt savu sliktā puiša tēlu, vari atstāt otrās dienas rugājus. Protams, pie nosacījuma, ka bārda aug vienmērīgi un biezi. Šķidrs un nevienmērīgs apmatojums atgādina zālienu pēc burziņa – izbradāts un piegānīts. Vai vēl sliktāk – applaucētu vistas pakaļu. Izvēlies pats, kurš salīdzinājums tev patīk labāk.

Rugāji piešķir seksīgu koptās-nekoptības efektu kā Bead-head frizūra, kas atgādina par tikko notikušām trakulībām horizontālajā plaknē. Izmantojot matu dzenamo mašīnīti, vari kaut katru dienu staigāt ar otrās dienas rugājiem, visu laiku tos pielīdzinot vajadzīgajā garumā. Kā pozitīvu piemēru varu minēt Deividu Bekhemu un Bredu Pitu. Negatīvais piemērs – Džordžs Klūnijs pēdējā laikā.

Personīgi dodu priekšroku gludam skuvumam. Patīk kārtība un solīds izskats. Izmantoju žileti, jo sejas āda ir pietiekam spēcīga, bet žilete tomēr dod tīrāko un gludāko rezultātu. Arī bārdas dzenamās mašīnītes nav sliktas. Pēdējā laikā tās aizvien vairāk sāk konkurēt ar žileti. Starp citu, arī izmaksas nav mazsvarīgas.

Kategorisku *nē* teikšu kazbārdiņām un brazīļu porno zvaigšņu (sieviešu) ērkuliņam uz zoda. Man piekritīs daudzi stilisti un cilvēki, kas tajā orientējas. Pirmkārt tas nav modē un otrkārt arī tad, kad bija modē, izskatījās diezgan nejēdzīgi.

Baķenes pat nepiemini!

Tava seja ir tavs zīmols, kas nosaka apkārtējo viedokli par tevi. Izvēlies rūpīgi, ko ar to darīt. Nekautrējies jautāt pretējā dzimuma viedokli par to vai tev piestāv rugāji un Roberta Daunija Jaunākā, stila bārdiņa. Universāls ieteikums no manis, vispārīgā gadījumā, gluds skuvums ir labāka izvēle. Tas rada koptāku un jauneklīgāku efektu.

Turpinājums sekos…

Paldies, ka lasīji!
Lieliskais

Iesaki arī draugiem!

3 komentāri rakstam “Ķermeņa apmatojums III daļa – “Bārdas, baķenes un ūsas””

  1. vecis raksta:

    Katram vecim reizi mūžā ir jāizaudzē bārda lai redzētu savu potenciālu šajā jomā. Lielākā daļa veču nepietiek drosmes to izdarīt, jo nekad sevi nav redzējuši ar kārtīgu koptu bārdu. Pirmās 4 nedēļas izskatās nevisai labi, nieze, nekoptības iespaids un neaizmirsīsim cilvēkus kuri ir sabaroti ar stereotipiem, ka vīrietim jābūt gludi skūtam lai būtu koptam. Skarbā patiesība ir tāda, ka lai bārda izskatītos labi un būtu tīra un mīksta, tā ir attiecīgi jākopj. Tik pat liela ņemšanās kā sievietei ar matiem. Tieši tas večus attur no bārdas audzēšanas, protams, ne visiem viņa ir iedalīta un ne visiem viņa izskatās labi, bet to neviens nezin, kamēr nav uzaudzējis. Bārdas potenciālu var redzēt apmēram pēc 4-6 nedēļu audzēšanas. Lielākā daļa cilvēku netiek pāri 2 nedēļām, jo spogulī redz ko nepierastu un cilvēku asie komentāri kā arī šāda tipa saiti kā šis ar šāda vienpusēji izklāstītu versiju, grauj cilvēka pašapziņu.

  2. guntrs raksta:

    brda padara viriškīgaku