Personība, kas demonstrē neatvairāmu alfa statusu

Publicējis Dakteris, , X
alfa

Dzīvnieku pasaulē alfa tēviņš dabū 80% mātītēs. Pie tam labākās. Arī cilvēku sabiedrībā statusam ir noteicošā loma partnera izvēlē. Sievietes vienmēr dod priekšroku līderim. Pietiek ar to, ka viņš ir kaut vai savas, nelielas jomas virsotnē – sava bara vadonis, grupas alfa tēviņš. Sievietes acīs nav nekas seksīgāks par dominējošu vīrieti. Dziļi sievietes būtībā ir ielikts tiekties pēc bara līdera, tas notiek instinktīvi, neatkarīgi no loģiskajiem apsvērumiem – sieviete tam nespēj pretoties.

Šīs sajūtas ir tik spēcīgas, ka viss pārējais – izskats, materiālais stāvoklis u.c. atkrīt otrajā plānā. Tieši tāpēc simpātiskā sekretāre pinas ar plikpauraino un resno direktoru, no kura finansiālās labklājības viņai tāpat nekas daudz netiks. Tieši tāpēc meičas slapina bikšeles pēc mūzikas grupu solistiem. Pie tam nav svarīgi, ka viņi dzer, lieto narkotikas, bieži vien vispār izskatās pēc pabirām un palaiž vējā visu nopelnīto.

Cilvēkiem vadošos amatos un citiem, kuri tikuši savas jomas virsotnē attīstās noteiktas uzvedības īpašības. Viņu ķermeņa valoda un izturēšanās sāk atšķirties no citiem zemākā statusā. Bez priekšzināšanām to ir grūti pamanīt, tomēr zemapziņas līmenī uz to reaģē visi bez izņēmuma. Pievērs uzmanību tam, ka gribas smieties, kad priekšnieks pastāsta joku, pat tad, ja tas ir galīgi garām. Kad grupas līderis smejas, smejas līdzi visi statusā zemākie.

Par laimi, dominējošu uzvedību var iemācīties un priekš tā nav obligāti uzrāpties līdz karjeras kāpņu virsotnei. Paturot prātā svarīgākos noteikumus un piestrādājot pie sevis, Tu vari iegūt šo neatvairāmo šarmu. Tas ir kā iemācīties runāt jaunā valodā. Tikai šajā gadījumā valoda ir ķermeņa kods, kurā nodod neapzinātus signālus komunicējot ar citiem. Tas nodrošinās panākumus ne tikai pie sievietēm, bet arī pie sadarbības partneriem un draugiem.

Lai atkostu šo ķermeņa valodas kodu, ir nepieciešams iedziļināties un rūpīgi analizēt daudzu līderu kustības, vārdus, žestus, pozas u.t.t. Tas ir grandiozs darbs, kas nav katram pa spēkam. Pirms esi sašļucis un zaudējis cerību iepriecināšu tevi. Laimīgā kārtā ir cilvēki, kas to ir izdarījuši tavā vietā. Zinātnieki ir veltījuši daudz laika un pūļu, lai pētītu gan dzīvnieku sociālās uzvedības principus barā, gan cilvēku uzvedību sabiedrībā. Pie tam daudzās situācijās mūsu un tuvāko, radniecīgo sugu uzvedības modeļi pārklājas.

Psihologi pie tā turpina strādāt joprojām un tiek publicēti aizvien jauni darbi. Dažādi autori šos jautājumus apskata no dažādiem aspektiem. Katrs kādā no faktoriem iedziļinās vairāk, citiem pievēršot mazāku vērību. Visus izlasījis neesmu un neredzu nepieciešamību. Materiālus pētīju, kamēr man pieleca. Iesaku arī tev meklēt to formulu, kas šķiet saprotamākā un vienkāršākā. Jo galu galā, vis ģeniālais taču ir vienkāršs, kad to saprot. Brīdī, kad sāksi izturēties saskaņā ar jaunajiem principiem, viss šķitīs loģiski un pašsaprotami. Brīnīsies, kā agrāk biji to palaidis garām un vispār varēji dzīvot.

Paldies, ka lasīji!
Dakteris

Iesaki arī draugiem!