Monogāmija ir pretdabiska III – neuzticība sievietes acīs ir matemātiski pamatota

Publicējis Dakteris, , X

Ņemot vērā šo, sievietei bija daudz izdevīgāk radīt meitas, kas dzemdētu mazāk un tādējādi saglabātu savu iespēju izdzīvot. Tai pat laikā dzemdēt dēlus, kas staigātu apkārt un radītu daudz bērnus, šādi nodrošinot lielāku ģenētiskā koda nēsātāju skaitu uz citu dzimtu sieviešu riska rēķina.

Formulas gadījumā tas nozīmētu monogāmajam pārim pielikt koeficientu y ar mīnusa zīmi: (3-y)n, kur y ir sievietes vai bērna iespēja iet bojā grūtniecības laikā vai dzemdībās. Šo skaitļos nepārvērtīšu, jo tas visu sarežģīs vēl vairāk. Tomēr viens ir skaidrs, tas, pirmkārt, samazina attālumu starp monogāmā un poligāmā pāra grafikiem, un, otrkārt, ieviesīs papildus dimensiju – risks. Poligāmā pāra gadījumā y jau ir viens no parametriem, kas nosaka x, t.i. ir iekļauts varbūtībā.

3. Sievietēm patīk neuzticīgi vīrieši?

Diemžēl ar oficiāliem statistikas datiem šos apgalvojumus pamatot nevaru, toties fakts, ka sievietēm patīk vīrieši, kuriem apkārt ir citas sievietes, ir vispār zināms un plaši izmantots mārketingā. Šim gan ir skaidrojums no evolūcijas viedokļa, taču šoreiz tajā neiedziļināšos. Vēl tik piebildīšu, ka runa nav par jaukajiem puišiem. Sarakstā dominē glumie un izlaidīgie, brunču mednieki u.t.m.l., kas, protams, tikai pamato punktus 1. un 2.

Mārketingā to sauc par “Puišu grupu” (Boy Band) principu. Nosaukums cēlies no puišu mūzikas grupu klipiem un plakātiem, kur grupas dalībnieki tiek attēloti ar pielūdzējām lielā skaitā. Mīlas mākslu aprindās to biežāk sauc arī par sabiedrisko atzinumu (Social Proof).

Kāpēc sievietēm tas būtu vajadzīgs? Domāju lielākā daļa pamatskolas anatomijā būs dzirdējuši par to, ka cilvēki vairojas dzimumceļā, nevis daloties, kā, piemēram, amēbas. Tur pat arī minēja kāpēc. Sajaucot ģenētisko kodu rodas jaunas indivīda īpatnības, kas var dot priekšrocību konkurencē, izplatīt imūnsistēmas pielāgojumus u.t.m.l.3. Paliekot uzticīgs vienam partnerim, cilvēks atsakās no šīm iespējām saviem pēcnācējiem. Tas ir kā loterijā – jo vairāk biļešu izvelc, jo lielāka iespēja laimēt. Dzemdējot bērnus no dažādiem partneriem un veicinot arī savus pēcnācējus radīt bērnus ar dažādiem partneriem, tiek nodrošināta stabila pozīcija evolūcijas sacīkstē4.

Sievietes vēlas, lai viņu dēliem būtu daudz sievietes

Es necenšos pierādīt, ka izlaidība ir kas labs. Vienkārši tā ir mums asinīs. Tā ir pamatota ar efektīvākās savas dzimtas turpināšanas stratēģijas izvēli, kas mūsdienās īsti vairs nav aktuālākais indivīda dzīves uzdevums. Protams, var ignorēt acīm redzamo un cerēt, ka tas nekad neskars. Vai, otrs variants, ir ņemt vērā sievietes patieso dabu pilnībā, kāda tā ir, un kļūt vēl labākam vīrietim, kas spēj sniegt visu, ko patiesībā vēlas sieviete, apmierināt viņas intelektuālās vēlmes un arī dzīvnieciskās dziņas.

1 David Buss, Professor of Psychology, University of Texas at Austin
2 Hoyert DL. Maternal mortality and related concepts. National Center for Health Statistics. Vital Health Stat 3(33). 2007.
3 Leigh Van Valen (1973) “Red Queen hypothesis”
4 Dawkins, R. & Krebs, J. R. (1979). “Arms races between and within species”. Proceedings of the Royal society of London B 205: 489–511.

Paldies, ka lasīji!
Dakteris

Iesaki arī draugiem!

123 lapaspuse