Sabiedriskais atzinums, jeb “Social Proof” – tavs handikaps iepazīstoties

Publicējis Egoists, , X
iepazīties

Esi kādreiz aizdomājies par to kāpēc sievietēm tik ļoti patīk rokzvaigznes vai vienkārši kaut kāds āksts, kurš negadījuma pēc ir ticis TV un tādējādi kļuvis slavens? Vai, kāpēc simpātiskās meičas uz tevi „tā” skatās tieši tad, kad esi kopā ar citu?

Atbilde ir pavisam vienkārša – Sabiedriskais Atzinums, jeb angļu mēlē „Social Proof”. Kā jau rakstīja Egoists rakstā par „Maitām”, sievietēm ik dienu ir jāatfiltrē dučiem nepiemērotu partneru. Un šis ir viens no tādiem filtriem. To var pielīdzināt labas firmas zīmolam. Ja draugi tev pateiks, ka šīs firmas jaunā mobilo sērija ir izcila, Tu ar daudz lielāku rūpību izvērtēsi šo variantu. Sievietēm ir tāpat – ja vīrietis nāk ar savu „zīmolu”, viņam tiek pievērsta ievērojami lielāka uzmanība. Šis mehānisms sieviešu smadzenēs ir iestrādājies jau kopš aizvēsturiskiem laikiem, kad mēs vēl dzīvojām kokos. Tajā laikā no nederīgiem tēviņiem bija jāturas pa gabalu, jo ar vienkāršu „nē” nepietika. Arī iespējas izvērtēt viņa derīgumu bija daudz mazāk, tāpēc viens no rādītājiem bija, kādā barā viņš uzturas, vai viņa tuvumā uzturas citas mātītes. Ja citas mātītes viņa klātbūtnē jutās labi, tad arī šai mātītei bija garantija, ka viņa jutīsies labi, kas savukārt nozīmēja veiksmīgu pēcnācēju izaudzināšanu.

Tātad šis uztveres mehānisms ir iestrādājies pamatīgi dziļi un darbojas bez atteikumiem. Tagad pats galvenais ir iemācīties izmantot to savā labā. Ap šo vietu Tev jau vajadzētu saprast, ka lielāku piekrišanu sieviešu vidū iegūsi, ja ap tevi uzturēsies „bars”, kas nozīmē, ka esi interesants un tavā klātbūtnē ir patīkami atrasties. Taču vēl lielāku interesi sievietēs izraisīsi, ja šajā barā būs arī sievietes. Pie tam, jo kvalitatīvākas sievietes un jo vairāk ieinteresētības pazīmes (IOI Indicator Of Interest angliski) viņas izrādīs, jo augstāka būs tava vērtība citu sieviešu acīs. Protams, arī tāda viduvēja meitenīte, kas tavā klātbūtnē aktīvi izrādīs cik labi jūtas – „kūst”, ievērojami pacels tavu sabiedriskā atzinuma balli. Uzķēri domu? Ja nē, klausies uzmanīgi. Pirms ķeries klāt „lielajām zivīm” vari izklaidēt pāris mazākas zivtiņas.

12Nākamā lapaspuse