Iemesls kāpēc mani neinteresē sabiedrības viedoklis

Publicējis Egoists, , X
attieksme

Paskatoties uz mūsdienu sabiedrību no primitīvu dziņu skatu punkta, pārsteidzoši daudzām parādībām var atrast izskaidrojumu. Katra sabiedrības daļa propagandē un tiecas noteikt kā normu principu, kas tieši viņiem dotu iespēju visveiksmīgāk sevi realizēt: uzkrāt resursus, atrast labāko partneri un radīt pēcnācējus.

Par to aizdomājos, lasot kāda zinātnieka pētījumu par prostitūcijas atbalstītājiem un pretiniekiem. Dati bija vēsturiski, vēl pirms seksuālās revolūcijas. Tie ilustrēja kādu ļoti interesantu sociālu parādību.

Atkāpei paskaidrošu kāpēc rakstu par prostitūciju. Viss ir ārkārtīgi vienkārši. Atmetot dažādus sociālos aizspriedumus, prostitūcija simbolizē vīrieša iespēju izvēlēties seksu bez saistībām. Vienkāršs veids, pat visneveiklākajiem mīlniekiem, apmierināt savas dabīgās vajadzības.

Pētot datus noskaidrojās, ka galvenie pērkama seksa pretinieki bija augšējā sabiedrības slāņa sievietes un apakšējā – strādnieku slāņa vīrieši. Šim dīvainajam salikumam ir pavisam vienkāršs izskaidrojums. Tā pamatā ir attiecīgās cilvēku grupas savtīgas intereses.

Liet tāda, ka bagātajām sievietēm nu dikti nepatika, ka vīriešiem, ar kuriem viņas varētu viegli manipulēt, par instrumentu izmantojot seksu, būtu iespēja apmierināt savas vajadzības arī citur. Tai pat laikā strādnieku slāņa vīrieši atteicās noskatīties, kā labās sievietes, kas citos apstākļos varētu būt viņu sievas un bērnu mātes, smaga darba vietā izvēlējas vieglu peļņu, izklaidējot bagātos vīriešus.

Tieši tāpat kristieši visos laikos ir propagandējuši monogāmiju – sekss tikai pēc kāzām un tikai penāli-vagināli (krāniņš – vāverītē), misionāru pozā. Tādējādi cilvēki vairāk pievērstos darbam un baznīcas funkciju nodrošināšanai, nevis dažādām dzīves baudām.

Veiksminieki – cilvēki, kas atrodas labākā pozīcijā kā citi, vienmēr ir tikuši apskausti un nievāti. Sabiedrība tiecas nevis pēc vienlīdzības, bet pēc tā, lai kāds nebūtu labāks par viņiem. Tikai tāpēc, ka tad arī pārējiem būtu jācenšas un jādara tikpat.

Piemēru ir daudz un pamata ideja vienmēr ir tā pati – katrs to deķi velk uz savu pusi. Tas nav nedz slikti, nedz labi, tas ir dabiski. Tā nu tas cilvēks ir iekārtos. Tieši tā tas arī ir jāuztver un jāizvēlas variants, kurš ir izdevīgāks tieši tev pašam.

Paldies, ka lasīji!
Egoists

Iesaki arī draugiem!