Uzņemies kontroli pār savu dzīvi un pats izlem savu veiksmi
Vēlies kļūt veiksmīgs? Vēlies, lai lietas notiktu tieši tā kā Tu to gribi? Vēlies, lai liktenis būtu tev labvēlīgs? Ja tā, tad tev ir jāsaprot un jāpieņem viena vienkārša patiesība. Tev ir jāuzņemas personīga atbildība par sevi un visu, kas ar tevi notiek.
Lielākā daļa cilvēku visu atbildību par notiekošo noveļ uz apkārtējiem apstākļiem. Vienalga vai tie ir augstākie spēki, liktenis vai vienkārši neveiksme. Cilvēki tiecas izvairīties no atbildības un meklē attaisnojumus, ar kuriem aizbāzt muti vainas apziņai. Taču tādējādi arī kontroli un teikšanu pār savu dzīvi atstāj ārēju faktoru ziņā. Tā ir vienkāršāk, jo vienmēr var atrast kādu vai kaut ko, ko vainot neveiksmes gadījumā. Dusmas šķiet mazāk sāpīgas kā paškritika. Vienkāršāk taču ir rādīt uz citu ar pirkstu, kā pašam mācīties un censties vairāk.
Tā ir vāja cilvēka pazīme. Šādi cilvēki nekļūst izcili, jo nemācās no savām kļūdām un nekļūst labāki. Tā vietā viņi visu savu dzīvi atstāj citu varā. Tāpēc šādi cilvēki ir ļoti atkarīgi no apkārtējiem. Tiklīdz apkārt ir cilvēki ar sliktu garastāvokli, arī viņiem ir slikts. Ja kāds pret viņiem slikti izturas, viņi automātiski jūtas nožēlojami. Katra kritika tiek uztverta personīgi un liek noslēgties aiz iedomātām bruņām. Sasniegt laimi pie šāda izkārtojuma nozīmē vilkt lozi, cerot, ka kādreiz uzsmaidīs Fortūna. Tik zini, ka tā ir loterija, kur visas likmes ir pret tevi. Citi arī grib, lai viņiem paveiktos un tas nekas, ja tādā gadījumā nepaveiksies tev.
Diemžēl šāda uztvere ir ielikta cilvēkā no dabas. Tā ir ļoti izplatīta un sabiedrība to turpina propagandēt. Tas ir tikai dabiski, un ir normāli. Cilvēks piedzimst vājš, neaizsargāts un atkarīgs no citiem. Dzīve ir tā, kas dod mums iespēju kļūt stipriem un mācīties būt neatkarīgiem. Svarīgākais, ka savu attieksmi var mainīt. Tu vari uzņemties atbildību un sākt uztvert pasauli kā kaut ko, ko dari Tu, nevis vienkārši apkārt notiekošo. Pieņem, ka viss, kas notiek ar tevi, ir tavas personīgās rīcības sekas. Uzbrauca auto, ejot pāri pie zaļās gaismas? Pats vainīgs. Vajag skatīties uz mašīnām nevis luksoforu. Luksofors vēl nevienu nav notriecis.
Psihologi un vēsturnieki savos pētījumos atklāj, ka visdažādākajās jomās veiksmīgiem cilvēkiem, ir tendence uztvert sevi kā savas dzīves un apkārt notiekošā noteicēju. Veiksmīgi cilvēki vienkārši uzņemas pilnu atbildību par savu rīcību, veiksmēm un neveiksmēm. Tik nepārproti, viņi nevaino sevi visās bēdās, viņi uzņemas vadību arī neveiksmes gadījumā un vērš notikušo par labu. Šāds cilvēks apzinās savu lomu un mērķtiecīgi virzās uz priekšu, kamēr mērķis sasniegts. Katra kļūda nav iemesls raudāt, bet iespēja mācīties un kļūt labākam.
Pasaule nav ne laba, ne slikta, tā ir tieši tāda, kā tā ir. Tikai no tevis ir atkarīgs vai peldēsi pa straumi, vai arī bridīsi virzienā, kur vēlies nokļūt un priecāsies par to, ko sastopi savā ceļā.
Paldies, ka lasīji!
Egoists
Iesaki arī draugiem!
Atslēgvārdi
attieksme, kā būt labākajam, pašpaļāvība, pašpārliecība, pētījums