Sīcis ar pliku pēcpusi

Publicējis Lieliskais, , X
attiecības

Eros grieķiem vai Kupidons romiešiem, pazīstams arī kā Amors. Šis seno laiku dievs tiek attēlots ar spārniem un bultām. Kāpēc tā? Spārni noteikti asociēsies ar vieglumu un pacilātības sajūtu, jo mīlestība taču ceļ spārnos (jebkāda līdzība ar kādu reklāmu ir tikai sakritība). Spārni arī ir iespēja pacelties pāri ikdienai, redzēt visu jaunā gaismā. Taču runa nav par to, runa ir par ieroci – par bultām. Ko dod bultas? Tās cauršauj sirdi kā nereti tiek ilustrēta mīlestība? Vai tas simbolizē pēkšņu iemīlēšanos, kas ietriecas sirdī. Nez vai. Cilvēks var iekārot no pirmā acu uzmetiena, bet iemīl personību. Tad, ko nozīmē bulta?

Bulta iztriecas caur sirdi, izraujot gabalu, atstājot dvēselē caurumu – tukšumu. Tieši šis tukšums ir tas, kas liek cilvēkam meklēt otru, tiekties aizpildīt to. Ja cilvēkam viss ir, viņam nav pēc kā tiekties, viņam nav pēc kā ilgoties vai skumt – viņš neizjutīs mīlestību. Tieši Amora bultai piemīt šis spēks dvēselē atstāt tukšumu. Un vairs sirdī nebūs miers, kamēr šis tukšums netiks aizpildīts. Cilvēks ir nolemts meklēt otru, kā puzles gabaliņu, kur izvirzījums sakrīt ar iedobi un otrādi.

Tagad, kad Tu zini Amora bultu noslēpumu, tev ir neaizstājams ierocis cīņā par to, ko Tu vēlies visvairāk.

Lielākā daļa cilvēku uzskata sevi par pilnīgiem – viņi slēpj savus tukšumus zem aizbildinājumiem un atrunām. Atrodi vietu, kur aizbildinājumu ir visvairāk, un Tu būsi atradis vietu, kur tukšums ir vislielākais. Izdari triecienu tieši tur. Kā bulta triecies cauri atrunām un meliem, ko cilvēks sev gadiem ir centies iegalvot. Tu atklāsi lielu pulsējošu vakuumu, kas tiecas aizpildīties. Tas būs gatavs iesūkt sevī visu, kas pagadīsies blakus. Parādi, ka Tu spēj aizpildīt šo tukšumu, ka Tu esi tas puzles gabaliņš, kas pietrūkst otram, un Amora bultas spēks būs tavās rokās.

Ar varu nāk arī atbildība, ja izrādīsies, ka nespēj dot, ko solīji, tavs upuris dosies meklējumos tālāk, un Tu būsi pazaudējis viņu uz visiem laikiem.

Paldies, ka lasīji!
Lieliskais

Iesaki arī draugiem!