Seksa loma attiecības II daļa – “Priekš kam sievietei vajag orgasmu”

Publicējis Egoists, , X
bauda

Ja pieņem, ka sekss ir attiecību turpinājums un strikti pēcnācēju radīšanai, baudai, ko gūstam no tuvības, nebūtu nekāda jēga. Domāju tu saproti, ka tā neavarētu būt, jo dabā visam ir kaut kāda nozīme neatkarīgi no tā, vai tu tici kādam no radītājiem, evolūcijai, vai citai teorijai. Organisms vienkārši netērē resursus uz bezjēdzīgām lietām.

Neskaitot mūs vēl tikai pāris sugas nodarbojas ar seksu, lai gūtu baudu. Šī spēja ir visai unikāla, kas liek domāt, ka tās nozīme arī ir visai specifiska. Apmainīties ar ģenētisko materiālu un radīt pēcnācējus var arī mikroorganismi. Tas ir primitīvi un vienkārši, kas liek domāt, ka mūsu sugai tam ir kāda dziļāka nozīme.

Viena no atbildēm noteikti ir meklējama pētījumā par orgasma ietekmi uz sievietes apaugļošanos. Izrādās procesi orgasma laikā veicina sēklas nokļūšanu līdz olšūnai un tās apaugļošanu. Pretēji tam, kā varētu padomāt, sievietes orgasmu ar pastāvīgo partneri izjūt retāk kā ar nesen satiktu. Tomēr tā jau ir tēma veselam rakstam, tāpēc pagaidām atstāšu tevi uz šīs domas.

Paturpināsim izvērtējot, kas tad ir nepieciešams, lai sagādātu sievietei orgasmu. Seksologi saka, ka, pirmkārt, dzimumaktam jāturpinās vidēji 15 minūtes. Pie tā, vidējais dzimumakta ilgums ir tikai 5 minūtes. Acīm redzot tas ir pietiekami grūti izdarāms priekš vidējā statistiskā vīrieša.

Orgasms veselīgai ģimenei un pēcnācējiem

Jūti uz kuru pusi es velku? Tā ir atlase, jo orgasmu var sagādāt tikai neliela daļa vīriešu. Tas ir kritērijs, kas ļauj atsijāt vīriešus, kas kādu iemeslu dēļ ir fiziski vāji, kam ir zemas dzimumspējas u.t.t. Šeit pilnīgi piekrītu Dž. Milleram. Manuprāt, ļoti labs un objektīvs rādītājs, jo atšķirībā no lielīšanās vārdos, šajā gadījumā savas spējas nevar pastaipīt garākas.

Tagad pajautāšu vai orgasmam būtu jēga, ja ar seksu nodarbotos tikai pēc attiecību uzsākšanas? Piemēram, pēc laulībām. Protams, nē. Partneris jau ir izvēlēts un viņu pārbaudīt nozīmētu izšķiest vērtīgos organisma resursus. Tas apstiprinās arī pēc statistikas, jau iepriekš minēju, ka sievietes ar pastāvīgo partneri retāk izjūt orgasmu. Tas liek aizdomāties, ka varbūt tomēr seksam daudz lielāka nozīme ir tieši pirms attiecību uzsākšanas, pirms pāris sāk plānot pēcnācējus, ģimeni un laulības.

Turpinājums sekos…

Paldies, ka lasīji!
Egoists

Iesaki arī draugiem!