Seksa loma attiecībās – “Aizspriedumi un mīti” I daļa

Publicējis Egoists, , X
harmonija

Šodien jūtu noskaņojumu apgāzt vēl vienu no sabiedrībā iesakņotiem uzskatiem. Saprotu, ka iesākumā tas liksies absurdi, arī man tā iesākumā šķita. Tomēr fakti ir neapgāžami un zem to svara lūzt pat visiesīkstējušākās uzskatu barjeras. Nedaudz atkāpšos no saviem ieradumiem un pat pieminēšu dažus no tiem. Esmu pārliecināts, ka esi pietiekami gudrs, lai arī pats ievērotu šīs sakarības.

Lasīju vienu no psiholoģijas doktora Džefrija Millera (Geoffrey Miller) darbiem. Mīlas mākslu jomā viņš ir plaši pazīstams ar savu izcilo darbu par vīrieša un sievietes attiecību aizkulisēm “The Mating Mind”. Šis darbs atmasko daudzus divkosīgus, sabiedrības uzspiestus uzskatus un atklāj ne vienu vien starpdzimumu attiecību patieso procesu.

Ko tu teiktu, ja kāds tev apgalvotu, ka sekss nav aplidošanas procesa galamērķis?

Nedaudz atkāpšos no tēmas un izskaidrošu kā es izprotu vārdu “aplidošana”. Apzināti nelietoju vārdu “savaldzināšana”, jo to nozīme, lai arī nedaudz, tomēr atšķiras. Savaldzināšanas mērķis ir pievilcība – padarīt meiteni nevienaldzīgu un ieinteresēt. Tur pretim aplidošana ir process, kurā mēs atrodam un piesaistām partneri. Seksam var pietikt ar savaldzināšanu, bet attiecības bez aplidošanas nav iespējamas.

Atgriežoties pie tēmas. Šajā gadījumā pat nav runa par seksu kā motivāciju uzsākot attiecības. Tā vietā apgalvojums pasaka to, ka sekss ir tikai viena no aplidošanas procesa sastāvdaļām. No tā var saprast, ka ierastā ķēdīte “iepazīšanās -> attiecības -> sekss” ir aplama. Lai arī intīmā tuvība ir neatņemama attiecību sastāvdaļa, seksam ir liela nozīme arī attiecību veidošanās procesā un pat tad, ja attiecības nemaz neizveidojas. Tātad patiesāk būtu šādi – “iepazīšanās->sekss->attiecības”.

Esmu uzvedinājis tevi uz šo ķecerīgo ideju un tagad nedaudz pārlekšu pie faktiem, kas lika aizdomāties man personīgi. Tie jau vairs nav ņemti no minētā autora, bet anatomijas un socioloģijas vispār. Vienkārši līdz šim nebiju uz tiem tā paskatījies.

Orgāns, kura vienīgais mērķis ir seksuāla bauda

Sievietes mīlas podziņa

Sievietes klitors (kuteklis) ir vienīgais orgāns cilvēka ķermenī, kas paredzēts tikai un vienīgi baudas gūšanai. Tam nav nevienas citas funkcijas cilvēka ķermenī. Salīdzinājumā ar vīrieša dzimumlocekli, ko izmantojam čurāšanai, sievietes stimulēšanai dzimumakta laikā, bērnu radīšanai un galu galā, lai pamērītos, kuram garāks, tas varētu šķist bezjēdzīgs. Tomēr mūsu sugas evolūcijas rezultātā tāds ir radies un netaisās pazust. Ir pamats domāt, ka pat tieši pretēji.

Acīm redzot tam ir nozīme. No cilvēka anatomijas ir zināms, ka kuteklis satur septiņas reizes vairāk nervu galu kā vīrieša dzimumlocekļa galviņa. Tas nozīmē, ka ir arī tik daudz jūtīgāks. Liek aizdomāties par to, kurš tad īsti gūst vairāk baudas no seksa. Par šo kļūdaino sabiedrības uzskatu jau rakstīju iepriekš.

Atgriežoties pie klitora nozīmes. Ir skaidrs, ka dabā nepastāv nekas tāds, kam nebūtu nozīmes sugas izdzīvošanā. Tas nozīmē, ka sievietes baudai ir tik būtiska loma dzimumu mijiedarbībā un pēcnācēju radīšanā, ka speciāli tam ir izveidojies atsevišķs orgāns.

Turpinājums sekos…

Paldies, ka lasīji!
Egoists

Iesaki arī draugiem!