Mīlas alķīmija – jūtas, kas nepakļaujas laikam III daļa

Publicējis Dakteris, , X
afrodiziaks

Vīrieša un sievietes starpā ķīmija vienkārši vai nu ir vai nav. …nē tā nav taisnība. Par romantisko mīlestību un ilgtermiņa pieķeršanos mūsu ķermeņos ir atbildīgas noteiktas ķīmiskas vielas – hormoni. Tie ir kā slēdži, kas aktivizē noteiktus kontūrus mūsu smadzenēs. Es tev piedāvāju vienkāršu lietošanas instrukciju un skaidrojumu interesantākajiem no tiem.

Šis ir trešais un noslēdzošais raksts no sērijas par ķīmiju, kas atbildīga par iekāres, mīlestības un pieķeršanās jūtām. Ja vēl neesi izlasījis pirmos divus, iesaku to izdarīt pirms turpini. Domāju ir pašsaprotami, ka vairāk uzmanības pievēršu tieši daiļā dzimuma ķermenim, galu galā esmu vīrietis un man patīk turēt savā arsenālā kādu papildus rīku. Tomēr būs arī šis tas interesants dāmām, takā vīri, uzmanās! Šajā reizē iesim tālāk un papētīsim vielas, kas izraisa izjūtas, ko asociē ar romantisko mīlestību un ilgtermiņa pieķeršanos.

Norepinefrīns

Norepinefrīns liek sirdij sisties straujāk, iesarkt vaigiem un apreibt galvai. Šī viela cilvēkam rada modrību, satraukuma un emocionālā uzbudinājuma sajūtu. Tu gribētu atstāt šādu iespaidu uz meiteni?

Bez tam, šī viela kā hormons stimulē Amigdalu. Vari neiedziļināties nosaukumā, tā ir mandele lieluma daļa katrā smadzeņu puslodē. Svarīgi ir tas, ka Amigdala kontrolē emocionālās reakcijas un atmiņu veidošanās procesu. Attiecīgi, meitene būs emocionālāka un vairāk atcerēsies.

Varu pačukstēt, smadzenes fiksē laiku pēc saglabāto atmiņu daudzuma. Tā ir viena no īpatnībām, kas ir atbildīga par vārdiem: “Es tevi pazīstu tikai stundu, taču sajūta, ka visu mūžu…”

Jūtas ceļ spārnos

Kombinācijā ar Dopamīnu (Atceries, pagājušā reizē rakstīju par vielu, kam par savu efektu jāpateicas kokaīnam un amfetamīnam?) izraisa koncentrētu prāta stāvokli. NLP1 to mēdz saukt par “burbuli” – sajūta, kad jūs ar meiteni esat divi, bet visa pārējā pasaule, it kā būtu izstumta aiz stikla sienas un skrien garām jūs neskarot.

Šīs vielas izdalīšanos stimulē kofeīns un amfetamīns. Tomēr Tu noteikti nojaut, ka ar to viss neaprobežojas un man piedurknē ir kāds trumpis. Tā arī ir. Norepinefrīna izdalīšanos stimulē arī satraukums, stress kā uzvilktas sajūtas, kad nojautās gaidi, kas notiks tālāk. Attiecīgi arī viss jaunais.

123Nākamā lapaspuse

4 komentāri rakstam “Mīlas alķīmija – jūtas, kas nepakļaujas laikam III daļa”

 1. Eddgy raksta:

  Cien. admini! Solijaat septembra otrajaa un treshajaa nedeeljaa labas zinjas. Kur taas ir?

  • Dakteris raksta:

   Taisnība, dažādu apstākļu ietekmē tas izpalika. Prieks, ka seko līdzi. Paldies par to! Būs tev jāizdomā kāda balva kā aktīvākajam lasītājam.

 2. Eddgy raksta:

  puishi, juus ljoti chakareejat padariishanu ar portaala popularizeeshanu. Nesaprotu jeegu no tik dailjas maajaslapas, ja netiek dariits it ne kas, lai lapu kaads saaktu apmekleet.

  • Dakteris raksta:

   Paldies par ieinteresētību! Tomēr tā viss teikt nevar, lapas apmeklējums sasniedz vairāk kā 200 unikālu, atfiltrētu apmeklētāju dienā. Mēs google rezultātos kotējamies ļoti augstu. Lai vai kā šis joprojām nav komerciāls projekts, tāpēc personīgi neredzu jēgu ieguldīt reklāmā. Ja tev ir kādi ierosinājumi, droši raksti privāti! Labas idejas vienmēr atbalstām