Mīlas alķīmija – Amora bultu inde II daļa

Publicējis Dakteris, , X
afrodiziaks

Mīlestība ir dabas brīnums, ko mēs mūsdienās esam iemācījušies apzināti kontrolēt. Par aizraušanos, iekāri un ilgtermiņa pieķeršanos atbild konkrētas vielas cilvēka organismā. Tas ne tikai palīdz izprast šos procesus, bet arī ļauj tos apzināti kontrolēt. Pie tam ne tikai savā organismā. Ir līdzekļi un metodes, kas pastiprina šo vielu izdalīšanos, tā ļaujot radīt labvēlīgus apstākļus tai kaisles dzirkstij, ko mēs visi tā alkstam.

Iepriekš iesāku rakstīt par ķimikālijām cilvēka ķermenī, kas ir atbildīgas par dažādām jūtām. Šoreiz balstīšos uz tiem pašiem principiem un turpināšu aizsākto domu. Ja vēl neesi izlasījis 1. daļu, iesaku to izdarīt pirms turpini lasīt tālāk. Zemāk aprakstītās, divas ķimikālijas ir cieši saistītas ar jūtām, ko pieņemts asociēt ar aizraušanos un mīlestību no pirmā acu uzmetiena, un romantisko mīlestību tās klasiskajā izpratnē

Dopamīns

Ir neirotransmiters – viela, kas palīdz pārraidīt signālus starp neironiem un nerviem. Citiem vārdiem sakot, resnāki vadi sajūtām un domām. Šai ķimikālijai – Šveices nazim ir simts un viens efekts ķermenī. Jau minētās signālu pārraidīšanas pastiprināšana rada pacilātības un mundruma efektu. Lai saprastu, par ko runāju, amfetamīns un kokaīns savu efektu panāk tieši pateicoties šīs vielas izdalīšanās stimulēšanai.

Otrs efekts, par kuru šī viela atbild, ir atlīdzības motivēta rīcība. Tas nozīmē, ka cilvēks darīs to, kas viņam pagātnē devis pozitīvu efektu. Citiem vārdiem sakot, ja panāksi, lai šī viela izdalās cilvēkā, tad viņš vēlēsies atkārtot iepriekš izdarīto.

Tieši pateicoties šiem diviem efektiem, to asociē ar aizraušanos un romantisko mīlestību. Šī viela paaugstina testosterona līmeni, kas atsaucas iekāres kontūrā.

Bez atlīdzības motivācijas, dopamīna izdalīšanos stimulē arī viss jaunais. Līdz ar to daudzveidīga motivācija dod divkāršu efektu. Lieliskais stāstīja par “Lielās zivs” efektu rakstā Saviļņojošas un aizraujošas attiecības bez rutīnas arī pēc trīs gadiem.

Feniletilamīns (PEA)

Ir vainojams mīlestībā no pirmā acu uzmetiena. Daļēji par savu efektu tam ir jāpateicas Dopamīnam. Izraisa tūlītēju aizraušanos. Ar to saistās kāds sens mīts. Šokolādē ir paaugstināts šīs vielas daudzums. To 1980.gadā atklāja psihiatrs Maikls Libovits (Michael Liebowitz). Kopš tā laika pastāv uzskats, ka šokolādes pozitīvais efekts ir tieši pateicoties PEA. Tomēr tā gluži nav, jo lielākā daļa šīs vielas sadalās kuņģī un līdz smadzenēm nemaz netiek.

Toties kāds cits efekts ir eksperimentāli pierādīts. Vīriešus un sievietes nosēdināja pāros pa divi. Viņiem bija jāskatās vienam otra acīs 2 minūtes. Pirms un pēc procedūras eksperimenta dalībnieki novērtēja savu attieksmi pret tikko sastapto partneri. Kā izrādījās pēc eksperimenta, liela daļa ziņoja par siltām jūtām pret otru un pievilcību. Tas pierādīja, ka ilgstošs acu skatiens stimulē Feniletilamīna izdalīšanos.

Skatīšanās acīs ilgāk par 3 – 5 sekundēm ir agresijas pazīme. Tā var būt, gan seksuāla, gan vardarbīga. Šāds skatiens uzlādē komunikāciju, padara to seksuālāku. Tu jau noteikti saprati, ka viss, kas tev nepieciešams intensīvākam efektam, ir noturēt nedaudz ilgāk skatienu.

Pavelkam līniju

Viens no svarīgākajiem apstākļiem, lai rastos aizraušanās un aizšķiltos pirmās kaislību dzirkstelītes, ir nebijuši apstākļi. Viss jaunais stimulē Dopamīna izdalīšanos. Tā ir kā dabīga narkotika un veicina vēlmi atgriezties pie saviļņojošās nodarbes. Tur pretim ilgstošs acu skatiens veicina Feniletilamīna izdalīšanos, kas izraisa siltas un romantiskas jūtas. Šie ir divi pamata nosacījumi, lai starp tevi un meiteni varētu veidoties kas vairāk par vienkārši draudzību.

Turpinājums sekos…

Paldies, ka lasīji!
Dakteris

Iesaki arī draugiem!

Viens komentārs rakstam “Mīlas alķīmija – Amora bultu inde II daļa”

  1. Zintnieks raksta:

    Viss, turpmāk visu laiku skatīšos meitenēm acīs. :)