100 miljardi, lai iegūtu visu, ko vēlies

Publicējis Lieliskais, , X
individualitāte

Mēs piedzimstam komplektēti ar vienu no sarežģītākajām sistēmām visumā. Visu dzīvi mēs nēsājam šo brīnumaino analīzes un skaitļošanas mašīnu starp ausīm. Tikai retumis kāds aizdomājas par to, ka tikai daži procenti no tās darba jaudas ir apzinātie procesi, t.i. mūsu domas. Būtu muļķīgi uzskatīt, ka visi simts miljardi neironi ir paredzēti tikai tam, lai nodrošinātu ikdienišķas funkcijas. Tā ir mašīna ar grandiozu funkcionalitāti.

Uzdevuma būtība

Sanāk, ka mēs esam pie sarežģītākās iekārtas milzīgas pults ar dažādām mirgojošām lampiņām un vilinoši krāsotām podziņām, bīdnīšiem un grozāmiem *štruntiņiem*. Tas viss mums ļauj līdz aptiekas precizitātei kontrolēt šo brīnumaino mašīnu. Tomēr tam ir viens liels šķērslis – mums nav lietošanas instrukcijas. Līdz ar to nevienam nav ne mazākās nojausmas, ko tā visa vadības un indikatoru varza nozīmē.

Dzīves laikā, eksperimentējot mēs lēnām apgūstam dažas no tām. Tomēr lielākā daļa turpina darboties automātiski, t.i. neatkarīgi no mums un mūsu vēlmēm. Tā nu nabaga apjukušais cilvēciņš ar to samierinās un turpina apzināti lietot tikai pārbaudītās, pašas vajadzīgākās podziņas. Pārējo vada autopilots.

Es tev pateikšu šo to par šīs mašīnas auto pilota darbības pamata principiem. Lai arī tas nodrošina mums barības ķēdes augstākā posma statusu, tas ir balstīta uz tūkstošiem gadus veciem principiem. Starp ieprogrammētajiem pamata uzdevumiem ir tādi kā pašsaglabāšanās, vairošanās un diezgan augstu pie virsotnes, šokējošais – nāve.

„Autopilots” vienmēr dod priekšroku pārbaudītam ļaunumam, nezināma labuma vietā. Tāpēc lielākā daļa cilvēku paliek darbā, kas viņiem nepatīk, attiecībās, kas viņus bremzē u.t.t. Nokļūstot neizzinātā teritorijā, piemēram, jaunā klubā, automātiski ieslēdzas aizsardzības režīms. Sabiedriskajai dzīvei XXI gadsimtā, tas pilnīgi noteikti nav labākais risinājums. Kad darīšana nonāk līdz pretējam dzimumam variants, iedot ar vāli pa pieri un aizstiept uz savu alu jau „pāris” gadus vairs nav modē.

Šie principi ir zemākajā līmenī neproduktīvi. Tas ir iemesls, kāpēc netrenēta intuīcija ir ārkārtīgi slikts konsultants, kad runa nonāk līdz komunikācijai ar cilvēkiem un atrašanos sabiedrībā vispār.

12Nākamā lapaspuse