Kā kopt lakādas, jeb smokinga kurpes

Publicējis Lieliskais, , X
apavi

Lakādas apavi ir īpašs gadījums un tādu ikdienas kopšanu pat īsti neparedz. Šādi apavi ir paredzēti tikai īpašiem gadījumiem un gandrīz vienmēr iekštelpās. Nokļūšana mitrumā ir ekvivalenta arsēna iedzeršanai – iespēja izdzīvot ir, taču pats nemēģinātu.

Apavu spīduma atjaunošanai, neskaitot komerciālos līdzekļus, izmanto augu eļļu un vazelīnu. Otrais aizpildīs arī mazās plaisiņas un radīs spoguļa cienīgu spīdumu. Apavus pulē ar samta drāniņu.

Gadījumā, ja uz apaviem ir nonācis vīns vai kādi ķermeņa šķidrumi tos vislabāk uzreiz notīrīt ar sausu, mīkstu lupatiņu. Var izmantot vienreizējās salvetes. Traipus var tīrīt ar vēsā ūdenī mērcētu lupatiņu. Pēc procedūras kurpes noslauka ar sausu lupatu un ieziež ar eļļu vai vazelīnu.

Kā ekstra tīrīšanas līdzekli var izmantot sīpola pusīti. Pēc tā veic iepriekš aprakstīto tīrīšanas procedūru.

Pēc lietošanas apavus izvēdina tumšā, sausā vietā un pāris dienas patur uz atsperēm, lai izlīdzinās krunkas. Šos zelta gabaliņus vēlams turēt kastē, kur tiem klāt netiks kaitīgie saules stari un putekļi. Toties, kad ar šīm kurpēm kājās un smokingu mugurā iziesi sabiedrībā, šiks būs pirmais vārds, kas visiem nāks prātā.

Paldies, ka lasīji!
Lieliskais

Iesaki arī draugiem!