Kā žāvēt ādas apavus

Publicējis Lieliskais, , X
apavi

Šoreiz dažas idejas avārijas gadījumiem. Attiecībā uz ādas nevis gumijas izstrādājumiem. Mūsu klimata apstākļos nereti gadās izmērcēt kājas. Šādos gadījumos ir jārīkojas ātri, lai izglābtu savus iemīļotos apavus. Kvalitatīvu apavu cena var sasniegt trīsciparu skaitli.

Pirmais un pats galvenais, apavus nedrīkst žāvēt karstumā, t.i. likt uz radiatoriem, bāzt iekšā fēnu vai likt krāsnī. Apaviem ir jāžūst istabas temperatūrā, labi vēdināmā vietā. Esmu novērojis, ka zem radiatoriem ir vieni no piemērotākajiem apstākļiem. Karstums ceļas uz augšu, tāpēc āda netiek izkaltēta, tai pat laikā konvekcija nodrošina labu gaisa cirkulāciju. Ekstrā gadījumos, papildus gaisa cirkulācijai var izmantot putekļusūcēju. Tas nodrošinās vērā ņemamu gaisa cirkulāciju apavu iekšpusē pie istabas temperatūras.

Gadījumos, kad darīšana ir ar dubļiem vai sāli, apavus iepriekš noskalo ar aukstu ūdeni. Ja ir galīgi traki, kritiskās vietas, pirms mazgāšanas, var paberzēt ar ziepjainu lupatu.,/p>

No iekšpuses mitrumu vislabāk var dabūt ārā, apavus piebāžot ar avīzēm. Glancētie žurnāli šajā gadījumā neder. Avīzes papīrs uzsūks sevī mitrumu. Avīzes arī palīdzēs apaviem nezaudēt formu. Papīrs ik pa laikam jānomaina. Biežums atkarīgs no tā cik dziļās peļķēs esi bridis. Kā jau saprati, ventilācija ir galvenais, tāpēc neaizmirsti izvilkt kurpju auklas.

Šķidrāki krēmi vai emulsijas ar savu eļļaino konsistenci palīdzēs dabūt mitrumu ārā no ādas un aizstās to. Pēc nožūšanas apavi atkārtoti jāapstrādā ar impregnētāju pret mitrumu un kārtīgi jāsasmērē ar krēmu. Apavu uzlikšana uz atsperēm ir ļoti ieteicama, tas atgriezīs ādai sākotnējo formu.

Lakāda

Ja apavi ir lakoti, tā ir katastrofa. Laka principā nepanes mitrumu. Parastās metodes te neder. Situāciju nedaudz uzlabos ādas apstrāde ar augu eļļu, kas palīdzēs ātrāk izvadīt mitrumu. Pēc izžūšanas radušās plaisiņas var nomaskēt, sasmērējot virsmu ar vazelīnu un pulējot ar samta drānu. Vazelīns nopērkams aptiekā. Var arī mēģināt nospert bokseriem. …uz savu atbildību.

12Nākamā lapaspuse